Müşteri siparişiniz ve satın alma siparişiniz tamamlandığı zaman, üretilecek parça için üretime iş emri açmanız gerekir. Bu iş emrindeki miktar ve termin tarihi bilgisi müşterinin siparişine veya stok ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Üretim iş emrindeki operasyonlar, ürünün reçetesinde tanımlı olduğu için hazır gelir.

İş emrini açtıktan sonra ayrıca iş istasyonları için üretim planlama modülünü kullanabilir, işlerin sırasını belirleyebilirsiniz. Fason üretim takibini de aynı şekilde Üretim modülünün altında yapabilirsiniz. Tedarikçiye gönderilen veya gelen tüm operasyonları anlık görebilirsiniz. Bu bilgiler operatör tarafından da görülür.

Devam eden bir operasyon 5 farklı durumda olabilir. Bunlar;

1. Sırada Bekliyor
2. Hazırlık (Ayar) Aşamasında
3. İşlemde
4. Duruşa Geçti
5. Tamamlandı

Nerede olursanız olun, operasyonların ve iş istasyonlarının anlık durumunu bilgisayar, tablet veya telefon fark etmeksizin tüm cihazlardan anlık görebilirsiniz.


Prodrun’ın izlenebilirlik ilkesiyle tasarladığı önemli işletme süreçlerini aşağıdaki grafikte görebilirsiniz.


Üretim Sektörü İçin ERPProdrun, üretim sektörü yöneticileri ve liderlerine, işletme verilerini gelir üreten bir eyleme nasıl dönüştürecekleri konusunda vizyon kazandırır ve üretim sektörüne özel tasarlanmış en basit bulut ERP ile izlenebilirlik ve karar verme süreçlerini geliştirmeye yardımcı olur.