Dijitalleşme alanına girmek için bir ERP yazılımına ihtiyacınız olabilir veya kullanmakta olduğunuz mevcut ERP yazılımını değiştirmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Her iki durumda da ulaşılması gereken esas amaç, karmaşıklığı en aza indiren veya tamamen ortadan kaldıran bir basitliğe sahip olmaktır. Günlük koşturmaca ve yoğun çalışma temposu arasında yeni bir sisteme uyum sağlamak mümkün olduğunca basit ve hızlı gelişmelidir. Bir modül ne kadar karmaşıksa, fabrikanızda uygyulamak bir o kadar sancılı olur.

Basitlik, detayları yok etmek demek değildir. Bir yazılımın ne kadar hızlı öğrenildiği ve uyarlandığı ile ilgilidir. Bu basitliği sağlamak için yazılımdaki kullanıcı arayüzü deneyimi oldukça açık, anlaşılır, basit ve her türlü yetkinliğe hitap edebilecek seviyede olmalıdır.

Her Zaman En Basitini Seçin

Detaylarda boğulmak size her zaman yüksek bir maliyet olarak geri döner. Basitliğin en büyük faydası işgücü/emek ve zaman tasarrufu sağlamasıdır. Kompleks/karmaşık bir teknoloji kullanmayı tercih ettiğiniz zaman, tüm ekibe yaymak için ekstra bir çaba içine girmek zorunda kalırsınız. Çalışanların bu karmaşıklık ve ekstra işgücüne alışma zamanı kesinlikle görünmeyen bir maliyettir. Bununla birlikte, karar verme mekanizmanız basitliğe dayandığında, her problem çok daha hızlı ve kolay bir şekilde çözülecektir.

Basitliğin sadece kolay olmakla ilgili bir mesele olmadığını bilmek gerekir. Charile Chaplin’in bu konuda meşhur bir sözünü hatırlatalım: “Basitlik basit bir şey değildir”. Bu sözün altında basitliğe ulaşmanın aslında zor bir iş olduğu yatar. Tarih boyunca basitliğin önemine vurgu yapan pek çok lider olmuştur. Bunlardan biri daha:

Basit, karmaşıktan daha zor olabilir: Düşüncelerinizi sadeleştirmek ve basitleştirmek için çok fazla çalışmanız gerekir. Ancak sonucu buna değecektir çünkü o noktaya vardığınızda dağları yerinden oynatabilirsiniz.. — Steve Jobs

Apple gibi başarılı firmaların odağında her zaman basitlik vardır. İşletme modelinizde daha etkin ve daha verimli olmak için her zaman basitliği ve daha hızlı olmayı dikkate almanız gerekir.

Biz ERP sistemimiz Prodrun ile her zaman basitlik ilkesine sadık kaldık. Hedefimiz dünyanın en basit üretim odaklı ERP sistemini çıkarmak oldu ve bunun için çok çalıştık. Süreçlerinize olabildiğince hızlı bir şekilde uyarlamak için Prodrun’ı ücretsiz deneyebilirsiniz. Basitliğimizin avantajlarından yararlanmak için bize ulaşmanız veya kayıt formumuzu doldurmanız yeterli!

Prodrun, üretim sektörü yöneticileri ve liderlerine, işletme verilerini gelir üreten bir eyleme nasıl dönüştürecekleri konusunda vizyon kazandırır ve üretim sektörüne özel tasarlanmış en basit bulut ERP ile izlenebilirlik ve karar verme süreçlerini geliştirmeye yardımcı olur.