Dijital Dönüşüm bugünlerde üretim işletmeleri arasında rekabetçi maliyet, kalite ve izlenebilirlik gibi gereksinimlerin karşılanması için oldukça önemli bir konu haline gelmiştir. Bu gereksinimler herhangi bir üretici veya tedarikçi için olmazsa olmaz, geleneksel ve temel bir güç unsurudur. Küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) için dijital dönüşüm olmadan imalat hatalarının temeline inme, satış ve pazar payını büyütme, maliyetleri düşürmek gibi temel kurumsal hedeflerin gerçekleştirilmesi bir hayli zordur.

Üretim yapan işletmeler, ana süreçleri üzerinde dönüşümlerini başlatmak için pek çok seçeneğe sahiptir. Başlangıç adına büyük veya küçük de olsa bir adım atmaları şarttır. Örneğin ERP yazılımı ile başlamak, KOBİ’ler için vazgeçilmez olarak düşünebilecek bir seçenektir. Eğer ilk karar vermede maliyet söz konusuyla, teknoloji tercihi olarak bulut çözümler öne çıkıyor. Çünkü bulut yazılımlar hem giriş maliyeti olarak, lokal çözümlere göre daha uygun hem de işletme vazgeçme noktasında büyük yatırımlara hiç girmemiş oluyor.

Küçük ve orta ölçekli firmaların bulut yazılıma geçmesi veya tüm dijital süreçlere bulut üzerinden başlaması, şirket içi sunucuya sahip lokal uygulamaları kullanmaktan (on-premise) her daim daha basittir. Bunu açmak gerekirse, lokal yazılımlar her zaman donanım, IT personel barındırma, bakım ve konfigürasyon gerektirir. Lokal çözümlerde hata düzeltmeleri, güncellemeler, performans ayarlama, ağ ve güvenlik sorunları gibi süregelen (ve çoğu zaman fark edilmeyen) maliyetler karşımıza çıkabilir. Küçük ve orta ölçekli üreticilerin bir bulut çözümünü tercih etmesi için en büyük faktör bu maliyetleri ortadan kaldırmak ve basitlik olmalıdır.

Bulut tabanlı bir ERP sistemi, üretim yapan işletmelerin ana süreçleri üzerinde dijital dönüşümü başlatmak için en iyi seçenektir. Doğru bir şekilde uygulandığında, ERP sistemi verimliliği artırır, maliyetleri azaltır ve işletmelere yüksek izlenebilirlik yeteneği kazandırır. İşinizi büyütmek için doğru ERP yazılımını seçmek, dijital dönüşüm yolunda verilecek önemli bir adımdır. Bizim ürettiğimiz bulut yazılım çözümü Prodrun ile, dijital dönüşümünüzü saniyeler içinde başlatabilirsiniz. Üstelik ücretsiz deneyebilirsiniz. Sitemizdeki menüyü kullanarak bize ulaşabilir veya doğrudan sistemi denemeye başlayabilirsiniz!

Prodrun, üretim sektörü yöneticileri ve liderlerine, işletme verilerini gelir üreten bir eyleme nasıl dönüştürecekleri konusunda vizyon kazandırır ve üretim sektörüne özel tasarlanmış en basit bulut ERP ile izlenebilirlik ve karar verme süreçlerini geliştirmeye yardımcı olur.